REZULTATELE CONCURSULUI ȘCOLAR MUNICIPAL

 

„După mai multe participări de succes în concursuri internaționale organizate în România, elevii de la profilul Arte, încurajați de profesorul Oliva Ferdinand, au decis să participe și la un concurs organizat în Sankt-Petersburg, Rusia. Din peste 1000 de participanți, 27 au fost aleși drept câștigători dintre care trei sunt elevii liceului nostru: Rurac Daniela, Ciobanu Daniel și Sanduța Andriana. Lucrările selectate vor fi expuse în mai multe orașe, iar premianții vor beneficia de o călătorie în Sankt-Petersburg în luna iunie 2017. Sincere felicitări elevilor și profesorului cu urări de noi succese și realizări!”
Link articol

 

REZULTATELE   CONCURSULUI   ȘCOLAR    INTERN                 din data de 19. 11. 16

 Disciplina Numele, prenumele elevului Locul Numele, prenumele cadrului didactic
Limba franceză Clasa a X-a
Stanciuc Cristina, clasa a X-a A I Mutruc Irina
Soroceanu Anastasia clasa a X-a A II Mutruc Irina
Gudumac Maria, clasa a X-a E III Zabulica Eugenia
Jurjiu Daniela,  clasa a X-a C III Buznea Maria
Burlac Nicoleta, clasa a X-a E III Zabulica Eugenia
Ucraineț Agnesa, clasa a X-a E Menț Zabulica Eugenia
Clasa a XI-a
Balan Natalia, clasa a XI-a C I Buznea Maria
Barbăneagră Artur, clasa a XI-a A II Cechina Inna
Guțu Marina, clasa a XI-a A III Cechina Inna
Dolghi Cătălina, clasa a XI-a A III Cechina Inna
Gurdiș Olivia, clasa a XI-a C Menț Buznea Maria
Clasa a XII-a
Garbuz Violeta, clasa a XII-a C I Cechina Inna
Tonofrei  Luminița, clasa a XII-a C II Zabulica Eugenia
Pîntea Valeria, clasa a XII-a A II Cechina Inna
Zaporojan Victoria, clasa a XII-a F III Buznea Maria
Dascăl  Xenia, clasa a XII-a F III Buznea Maria
Bragari Felicia, clasa a XII-a D Menț Mutruc Irina
Brînză Mihaela, clasa a XII-a D Menț Mutruc Irina
Limba engleză           Clasa a X-a
Popa Dumitru, clasa a X-a B I Mutruc Irina
Beleniuc Vitalie, clasa a X-a B II Mutruc Irina
Covaliov Daria, clasa a X-a E III Gavază Ludmila
Serghienco Ian, clasa a X-a D III Bondari Maria
Ţurcanu Dragomir ,clasa a X-a B III Mutruc Irina
Fîntînă Ion, clasa a X-a C Menţ Mutruc Irina
Clasa a XI-a
Mazei Olga, clasa a XI-a E I Bondari Maria
Zgureanu Cristina clasa a XI-a E II Bondari Maria
Ilievici Olesea clasa a XI-a F II Bondari Maria
Roşca Laura clasa a XI-a B III Gavază Ludmila
Marinovschi Ionela clasa a XI-a F III Bondari Maria
Mosorete Ilie clasa a XI-a B III Gavază Ludmila
Grosu Adriana clasa a XI-a E Menț Bondari Maria
Condurari Radu ,clasa a XI-a B Menț Gavază Ludmila
Clasa a XII-a
Daraban Ion, clasa a XII-a D I Gavază Ludmila
Berco Mihaela, clasa a XII-a B II Gavază Ludmila
Tarlapan Laura, clasa a XII-a B III Gavază Ludmila
Gordilă Irina, clasa a XII-a B III Gavază Ludmila
Maican Daniela, clasa a XII-a D III Gavază Ludmila
Țochir Alexandrina, clasa a XII-a D Menț Gavază Ludmila
Tambur Valeria, clasa a XII-a E Menț Bondari Maria
Informatica Clasa a X-a
Ţurcanu Dragomir, clasa a X-a B I Pleşca Aliona
Rîbac Daria, clasa a X-a B II Pleşca Aliona
Baraboi Gabriel, clasa a X-a B II Pleşca Aliona
Ciobanu Ecaterina, clasa a X-a B Menţ Pleşca Aliona
Clasa a XI-a
Ilco Cătălina-Ilinca, clasa a XI-a B I Pleşca Aliona
Ghieş Vladislav, clasa a XI-a B Menţ Pleşca Aliona
Nesterovschi Ion, clasa a XI-a A Menţ Pleşca Aliona
Clasa a XII-a
Guţu Eric, clasa a XII-a B II Pleşca Aliona
Guţalov Alexandru, clasa a XII-a B III Pleşca Aliona
Mîrza Iuliana, clasa a XII-a A III Pleşca Aliona
Chimia Clasa a X-a
Donici Valeria, clasa a X-a B I Postolache Ion
Tean Valentin-Ilieş, clasa a X-a B II Postolache Ion
Ciobanu Ecaterina, clasa a X-a B III Postolache Ion
Bujac Ana-Maria, clasa a X-a B Menţ Postolache Ion
Iachimov Anastasia, clasa a X-a B Menţ Postolache Ion
Clasa a XI-a
Ghieş Vladislav, clasa a XI-a B I Postolache Ion
Pegza Ana, clasa a XI-a A II Postolache Ion
Nesterovschi Ion, clasa a XI-a A III Postolache Ion
Grădinari Ruvim, clasa a XI-a B Menţ Postolache Ion
Clasa a XII-a
Guţu Eric, clasa a XII-a B I Postolache Ion
Guţalov Alexandru, clasa a XII-a B II Postolache Ion
Postolache Diana, clasa a XII-a A III Postolache Ion


REZULTATELE   CONCURSULUI   ȘCOLAR    INTERN                  
din data de 26. 11. 16

 Disciplina Numele, prenumele elevului Locul Numele, prenumele cadrului didactic
Geografia Clasa a X-a
Cheptea Cătălin, clasa a X-a A I Apostol Gheorghe
Fîntînă Ion, clasa a X-a  C II Apostol Gheorghe
Serghienco Ian, clasa a X-a D II Apostol Gheorghe
Beleniuc Vitalie, clasa a X-a B III Tcaci Maria
Petelca Ruslan,  clasa a X-a E III Tcaci Maria
Popa Dumitru, clasa a X-a B III Tcaci Maria
Manolii Alexandru, clasa a X-a C Menț Apostol Gheorghe
Babără Eugenia, clasa a X-a D Menț Apostol Gheorghe
Ceban Enrico, clasa a X-a B Menț Tcaci Maria
Grăjdianu Eugen,  clasa a X-a E Menț Tcaci Maria
Clasa a XI-a
Barbăneagră Artur, clasa a XI-a A I Tcaci Maria
Condurari Radu, clasa a XI-a B II Apostol Gheorghe
Nesterovschi Ion, clasa a XI-a A II Tcaci Maria
Zgureanu Cristina, clasa a XI-a E III Apostol Gheorghe
Stroescu Vasile, clasa a XI-a C III Tcaci Maria
Stoica Valeria, clasa a XII-a A III Tcaci Maria
Ţurcanu Dimitrian, clasa a XI-a C Menț Tcaci Maria
Abdalla Leacin, clasa a XI-a E Menț Apostol Gheorghe
Nuţa Doina, clasa a XI-a E Menț Apostol Gheorghe
Scacun Cristina, clasa a XI-a D Menț Tcaci Maria
Clasa a XII-a
Creţu Ruslan, clasa a XII-a A I Tcaci Maria
Munteanu Ion, clasa a XII-a C II Tcaci Maria
Daraban Ion, clasa a XII-a D II Apostol Gheorghe
Rusu Olga, clasa a XII-a D III Apostol Gheorghe
Hîrjău Vlad, clasa a XII-a E III Tcaci Maria
Cîşlaru Cristina, clasa a XII-a A III Tcaci Maria
Rusu Dorin, clasa a XII-a C Menț  Tcaci Maria
  Baxan Nicolae, clasa a XII-a D Menț Apostol Gheorghe
Morari Iuliana, clasa a XII-a C Menț Tcaci Maria
Limba şi literatura română Clasa a X-a
Stanciuc Cristina, clasa a X-a A I Hariton Natalia
Soroceanu Anastasia, clasa a X-a A II Hariton Natalia
Cheptea Cătălin, clasa a X-a A II Hariton Natalia
Fîntînă Ion, clasa a X-a  C III Amoaşii Ana
Şcerban Anastasia, clasa a X-a  C III Amoaşii Ana
Timceco Gbriela , clasa a X-a  E III Leahu Raisa
Pasat Mirela, clasa a X-a  B Menț Amoaşii Ana
Ucraineţ Agnesa , clasa a X-a  E Menț Leahu Raisa
Tean Valentin-Ilieş , clasa a X-a  B Menț Amoaşii Ana
Roşca Maria, clasa a X-a  E Menț Leahu Raisa
Clasa a XI-a
Zgureanu Cristina, clasa a XI-a E I Hariton Natalia
Balan Natalia, clasa a XI-a C II Cojocari Alina
Roşca Laura, clasa a XI-a B III Harpailă Elena
Şclearenco Elena, clasa a XI-a D III Harpailă Elena
Botnari Irina, clasa a XI-a D Menţ Harpailă Elena
Guţu Virginia, clasa a XI-a E Menţ Hariton Natalia
Ilco Cătălina-Ilinca, clasa a XI-a B Menţ Harpailă Elena
Clasa a XII-a
Brînză Mihaela, clasa a XII-a D I Harpailă Elena
Colibă Beatrice, clasa a XII-a C II Cojocari Alina
Ghilescu Marina, clasa a XII-a D III Harpailă Elena
Maican Daniela, clasa a XII-a D III Harpailă Elena
Țochir Alexandrina, clasa a XII-a D Menţ Harpailă Elena
Tonofrei Luminiţa, clasa a XII-a C Menț Cojocari Alina
Garbuz Violeta, clasa a XII-a C Menț Cojocari Alina
Matematica Clasa a X-a
Rîbac Daria, clasa a X-a B I Cabac Nina
Paiu Valeria, clasa a X-a B II Cabac Nina
Ciobanu Ecaterina, clasa a X-a B III Cabac Nina
Chiroşca Dragoş, clasa a X-a B Menţ Cabac Nina
Clasa a XI-a
Nesterovschi Ion, clasa XI-a A I Spînu Ludmila
Condurari Radu, clasa XI-a B II Spînu Ludmila
Ghieş Vladislav, clasa XI-a B III Spînu Ludmila
Barbăneagră Artur, clasa XI-a A Menţ Spînu Ludmila
Marin Adriana, clasa XI-a A Menţ Spînu Ludmila
Clasa a XII-a
Creţu Ruslan, clasa XII-a A I Damian Iulia
Guţalov Alexandru, clasa XII-a B II Damian Iulia
Guţu Eric, clasa XII-a B III Damian Iulia
Busuioc Valentina, clasa XII-a B Menţ Damian Iulia

REZULTATELE   CONCURSULUI   ȘCOLAR    INTERN                           din data de 03. 12. 16

Biologia Clasa a X-a
Paiu Valeria, clasa a X-a B I Condratiuc Elena
Donici Valeria, clasa a X-a B I Condratiuc Elena
Ciobanu  Ecaterina, clasa a X-a B II Condratiuc Elena
Scutaru Daniela, clasa a X-a B III Condratiuc Elena
Rîbac Daria, clasa a X-a B III Condratiuc Elena
Ceban Enrico, clasa a X-a B Menț Condratiuc Elena
Chiroşca Dragoş,  clasa a X-a B Menț Condratiuc Elena
Clasa a XI-a
Ghieş Vladislav, clasa a XI-a B I Condratiuc Elena
Nesterovschi Ion, clasa a XI-a A II Condratiuc Elena
Barbăneagră Artur, clasa a XI-a A III Condratiuc Elena
Pegza Ana, clasa a XI-a A III Condratiuc Elena
Clasa a XII-a
Tarlapan Laura, clasa XII-a B II Condratiuc Elena
Busuioc Valentina, clasa XII-a B III Condratiuc Elena
Cîşlaru Cristina, clasa a XII-a A Menț Condratiuc Elena
Istoria românilor şi universală Clasa a X-a
Fîntînă Ion, clasa a X-a  C I Botnari Galina
Jurjiu Daniela, clasa a X-a  C I Botnari Galina
Cheptea Cătălin, clasa a X-a A II Botnari Galina
Beleniuc Vitalie, clasa a X-a  B II Botnari Galina
Smetanca Daniil, clasa a X-a  B II Botnari Galina
Ivanţoc Nadejda, clasa a X-a  C III Botnari Galina
Revenco Gabriela, clasa a X-a  C III Botnari Galina
Gudumac Maria, clasa a X-a  E III Lungu Margareta
Bădărău Sanda, clasa a X-a  A Menț Botnari Galina
Gramanciuc Constantin, clasa a X-a  A Menț Botnari Galina
Clasa a XI-a
Mazei Olga,  clasa a XI-a E I Botnari Galina
Condurari Radu, clasa a XI-a B II Roman Petru
Abdalla Leacin, clasa a XI-a E II Botnari Galina
Botnari Irina, clasa a XI-a D III Botnari Galina
Ciorac Adelina, clasa a XI-a B Menţ Roman Petru
Cazacu Marina, clasa a XI-a C Menţ Botnari Galina
Clasa a XII-a
Tonofrei Luminiţa, clasa a XII-a C I Botnari Galina
Ghilescu Marina, clasa a XII-a D II Roman Petru
Brînză Mihaela, clasa a XII-a D III Roman Petru
Colibă Beatrice, clasa a XII-a C Menţ Botnari Galina
Cucuta Mădălina, clasa a XII-a D Menţ Roman Petru
Fizica Clasa a X-a
Ciobanu Ecaterina III Balanici Alexandru
Clasa a XI-a
Nesterovschi Ion, clasa XI-a A III Balanici Alexandru
Ghieş Vladislav III Balanici Alexandru
Pegza Ana Menţ Balanici Alexandru
Clasa a XII-a
Guţalov Alexandru, clasa a XII-a B I Vovc Eduard
Grosu Lucian, clasa a XII-a B II Vovc Eduard


FELICITĂRI!

Director adjunct – Olga Elpujan